KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13062173
*
nr 1306 2173
Torsten Bergmark
(1920-1996), Sverige
Akvarell, Växter, monogramsignerad och daterad -81, ca 34x49 cm
Torsten Bergmark, svensk bildkonstnär född 1920, död 1996 .
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2020
kl 18:46:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 18:26:46
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Torsten Bergmark
Torsten Bergmark, svensk bildkonstnär född 1920, död 1996 .
Läs mer om Torsten Bergmark
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten bergmark vattenfärg växter
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:26
-
7020 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, landsk..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:24
-
7081 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1906, St..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:09
-
7082 Akvareller
2 st, Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:16
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:09
*
Torsten Bergmark
Torsten Bergmark, svensk bildkonstnär född 1920, död 1996 .
Läs mer om Torsten Bergmark
nr 1306 2173
Torsten Bergmark
(1920-1996), Sverige
Akvarell, Växter, monogramsignerad och daterad -81, ca 34x49 cm
Torsten Bergmark, svensk bildkonstnär född 1920, död 1996 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/2 18:26:46 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Torsten Bergmark
Torsten Bergmark, svensk bildkonstnär född 1920, död 1996 .Läs mer om Torsten Bergmark
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten bergmark vattenfärg växter
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:26 -
7020 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, landsk..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:24
-
7081 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1906, St..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:09 -
7082 Akvareller
2 st, Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:16 -
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:09